Markası: ERSUTEK
Ultraviyole sistemleri ile dezenfeksiyon, suya herhangi bir kimyasal veya oksidant ilave edilmeksizin mikroorganizmaları etkisiz hale getirmesi işlemidir.

Tüp benzeri cam bir kılıfın içine yerleştirilmiş ultraviyole lambası sayesinde cihaza giren suya dozajı ayarlı UV ışını verilir. Bu ultraviyole ışınlar mikroorganizmaların DNA yapısını bozarak etkisiz hale gelmesini sağlar. Bu şekilde ortalama %99,90 oranında dezenfeksiyon verimi elde edilmektedir. Bu sistemle mikroorganizmaların öldürülmesi için UV ışının direkt olarak üzerine çarpması gerekir. Bu nedenle su UV sistemine girmeden önce içerisinde bulunan tortu, bulanıklık gibi parametreler suda uzaklaştırılmış olmalıdır. Bunun için UV öncesinde kum filtresi yada kartuş filtrenin kullanılması tavsiye edilmektedir.

UV ünitede iyi bir verim elde edebilmek için periyodik bakım önemlidir. Senede bir kere UV lamba değişimi ve ham su kalitesine bağlı olarak, periyodik olarak quartz cam temizliği yapılmalıdır. Bu temizliğin yapılmaması durumunda cihaz verimi düşücektir.
Teklif İsteyin
Güvenlik Kodu