İnsan hayatı için vazgeçilmez bir unsur olan su, insan vücudunun %45-65 ini oluşturur. İnsan vücudundaki suyun %20 sinin yitirilmesi insan hayatını tehlikeye atar. Vücutta suyun; besinlerin sindirim, emilimi vücut ısısının denetimi, eklemlerin kayganlığının sağlanması gibi bir çok görevleri vardır.
 
CENEVRE - Dünya sağlık örgütünün yayımladığı raporda kirli suların dünyadaki her on hastalıktan birini ve ölümlerin %6 sına neden olduğunu belirtti. Ishal, Kolera,Tifo,Paratifolar, Sıtma, Anemi ve diğer birçok hastalık vücudumuza sulardan geçer. Dünyada kentleşme ile birlikte oluşan sulardaki kirlilik insanları temiz su bulma ihtiyacına yöneltmiştir. Günümüzde şişelenmiş sular giderek hayatımıza yerleşmeye başladı. Suların depolandığı şişelerin belli bir kullanım süresi (20-30 dolum) sonunda atılması gerekir. Bunun yanında; kullandığımız şişelerin daha önce nerelerde nasıl kullanıldığıda önemlidir.
 
Kaynağında çok temiz dahi üretilmiş olsa, suyun nasıl taşındığı ve ne şartlarla stoklandığı gibi dikkat edilmesi gereken bir çok ayrıntı vardır. Profesyonel kadrosu ve deneyimli ar-ge ekibi ile sektörde birçok ilke imza atan firmamız, teknolojinin getirdiği birçok yeniliği üretmekte olduğu su arıtma sistemlerine uygulayarak, yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerine en kısa sürede ulaştırmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında temiz suya ulaşabilmenin en kolay yolu ERSUTEK su arıtma cihazları sayesinde kendi suyunuzu kendiniz üretmenizdir.
 
Yeni, teknolojik yatırımları ve deneyimli kadrosuyla ERSUTEK evsel ve endüstriyel su arıtma cihazları imalatında sektörün lokomatif firması olmaya devam edecektir...
 
Sudan Arıtılan Maddeler ve Arıtma Oranları